جستجو
صفحه اصلی

درباره ما

شركت سيمان فارس و خوزستان با بيش از شش دهه فعاليت، به عنوان شركت مادر تخصصي، بزرگترین گروه تولیدکننده سیمان در کشور و منطقه بوده كه با دارا بودن 33 شرکت فرعی زیر مجموعه در صنعت سیمان و صنایع وابسته به سیمان در حال فعالیت می باشند.

شركت در سال 1329 با سرمايه­ گذاري مشترك سازمان برنامه و شركت سهامي سيمان شيراز با سرمايه اوليه 200 ميليون ريال تأسيس و در تاريخ 1329/3/8 تحت شماره 155 و بنام «شركت سهامي سيمان فارس» در اداره ثبت اسناد استان فارس (شيراز) به ثبت رسيد. در سال 1332 از شيراز به تهران انتقال يافت. در سال 1334 كارخانه سيمان شيراز با ظرفيت اسمي روزانه 200 تن شروع به بهره برداري نمود. در سال 1339 كارخانه سيمان دورود با ظرفيت اسمي 600 تن در روز از سازمان برنامه خريداري گرديد و بتدريج با خريد و احداث كارخانجات جديد و توسعه كارخانجات قبلي بر حجم ظرفيت توليدي خود افزود. در سال 1342 رسماً به «شركت سهامي سيمان فارس و خوزستان» تغييرنام يافت. پس از تصويب قانون اصلاحي قسمتي از قانون تجارت در اسفندماه 1347، شكل حقوقي شركت به استناد مصوبه مجمع عمومي فوق­العاده مورخ 1351/12/4 به سهامي عام تبديل و نام شركت به «شركت سهامي عام سيمان فارس وخوزستان» تغيير يافت. سهام شركت در ديماه 1354 در سازمان بورس اوراق بهادار تهران پذيرفته شد.

شرکت سيمان فارس و خوزستان در عرصه صنعت سيمان بزرگترين توليد کننده در خاورميانه است. بر اساس سیاست­های متخذه در جهت سازماندهی بهینه شرکت و ایجاد سرعت در عملیات برای توسعه آتی با حفظ کنترل، استقلال کارخانه­ های تابعه در قالب شخصیت­های حقوقی مورد نظر قرار گرفت. در این راستا با تبدیل آخرین واحد تابعه (سیمان آبیک) به شرکت مستقل در سال مالی 82-81 شرکت عملاً به شرکت مادر تخصصي در صنعت سيمان تغيير يافت، درآمد عملياتي اين شرکت از شرکتهاي تابعه در صنعت سيمان يا زنجيره توليد اين صنعت (مادر تخصصي) همراه با کنترل مؤثر تأمين مي­شود. طبق مصوبه مجمع عمومي فوق العاده مورخ 1385/9/8 سال مالي شركت از اول خرداد ماه هر سال شروع و تا پايان ارديبهشت سال بعد به پايان مي­رسد و اولين دوره مالي جديد به مدت شش ماه از اول آذر ماه 1385 لغايت 31 ارديبهشت ماه 1386 بوده است.

هلدینگ سیمان فارس و خوزستان ، با هدف تمرکز بخشی به فروش سیمان شرکتهای تولید کننده سیمان مجموعه هلدینگ سیمان فارس و خوزستان ، اقدام به راه اندازی طرح شبکه متمرکز سیمان (شمس) نموده است که می تواند علاوه بر افزایش فروش ، نسبت به بالا بردن میزان رضایتمندی مشتریان و بازاریابی جدید اقدام نماید.

تمرکزبخشی در فروش سیمان بزرگترین هلدینگ سیمانی کشور آغاز تحولی بزرگ در فروش سیمان خواهد بود.

خریدار با استفاده از این شبکه به سرعت و به سهولت میتواند با صرفه جویی در وقت و هزینه نسبت به تهیه محصول مورد نظر خود از نزدیکترین تولیدکننده در کشور و از طریق اینترنت اقدام نماید.

فیلترها
Sort
display